Poprzedni temat «» Następny temat

Autor Wiadomość

Informacje ogólne

Wysłany: Pon Paź 31, 2011 6:17 pm   

Wciąż za mało podpisów, by uratować od śmierci przez powieszenie
pakistańską chrześcijankę!

Podpisać petycję można na anglojęzycznej stronie: http://www.callformercy.com/

Na polskiej stronie: http://www.gpch.pl/index....olnic-asie-bibi można znaleźć instrukcję w języku polskim, która może ułatwić złożenie tego podpisu.

Trwa akcja zbierania podpisów pod petycją do władz palestyńskich, by zrezygnowały z egzekucji odważnej chrześcijanki Asii Bibi – matki pięciorga dzieci - która nie przeszła na islam.

Asia Bibi to matka pięciorga dzieci, która ma być powieszona przez władze pakistańskie za poglądy
chrześcijańskie. Kobieta powiedziała do swoich islamskich koleżanek, które natarczywie domagały się od niej
zmiany wiary: „Jezus Chrystus umarł za moje grzechu i za grzechy świata. Nie zrobił tego dla was Mahomet.”
Po tej wypowiedzi Asia został pobita wraz z trójką córek i zaciągnięta siłą przed sąd muzułmański, który
skazał ją na powieszenie za „bluźnierstwo przeciw Mahometowi.”
Link, gdzie można przeczytać też o tym: http://www.mt1033.pl/wcia...anke,392,a.html

Informacje ogólne

Wysłany: Pon Paź 31, 2011 8:31 pm   

"Bibi mogłaby ocalić swoje życie, gdyby wyrzekła się wiary w Chrystusa. Nie zrobiła tego, mimo, że ma pięcioro dzieci i przebywa od czerwca 2009 r. w zatęchłej, pozbawionej okien i bardzo ciasnej celi Przy życiu wciąż trzyma ją myśl o dzieciach, które są jej największą nadzieją."

Czyli chcemy pomóc kobiecie, która sama tej pomocy nie chce?

aza 

Informacje ogólne
Zaproszone osoby: 2

Wysłany: Pon Paź 31, 2011 8:34 pm   

widocznie Bóg tak chciał

Informacje ogólne

Wysłany: Pon Paź 31, 2011 10:29 pm   

to samo powiedziałbyś o tym, że Polacy podczas rozbiorów mogliby się poddać od razu(mieć jakieś ograniczone swobody) i nie być przez 123 lata pod zaborami( bez praw) ?
Ostatnio zmieniony przez KriPer Pon Paź 31, 2011 10:46 pm, w całości zmieniany 1 raz  

Informacje ogólne

Wysłany: Pon Paź 31, 2011 10:35 pm   

Abstrahując od całej sprawy z łamaniem prawa w Pakistanie.

Czy na prawdę sądzisz, że internetowa zbiórka podpisów coś może zmienić? Nie chcę od razu pozbawiać cię złudzeń, ale dlaczego władze pakistańskie miałyby się na to zgodzić? Dlatego, że pół miliona ludzi z całego świata o to prosi? Problem z internetowymi petycjami jest taki, że nie mają mocy prawnej w praktycznie żadnym kraju, przez co nie mogą być traktowane poważnie.

Informacje ogólne

Wysłany: Pon Paź 31, 2011 10:40 pm   

Być może, ale masz lepszy pomysł? Wydaje mi się, że to chyba lepsze niż nic nie robić.

Informacje ogólne

Wysłany: Pon Paź 31, 2011 10:56 pm   

Taki widzisz wybór: nic nie robić i podpisać petycję. W obu przypadkach wynik będzie ten sam. Więc w jaki sposób podpisywanie tej petycji jest lepsze? Bo skoro ci się tak wydaje, to równie dobrze może ci się źle wydawać.

Informacje ogólne

Wysłany: Pon Paź 31, 2011 11:08 pm   

Kriper, nie rozumiem analogii. Polacy pod zaborami walczyli o swoje prawa, a pisanie tego typu petycji jest wtrącaniem się w prawa innego państwa. Państwa niepodległego zresztą. Dura lex sed lex i nie nam decydować, czy jest słuszne, czy nie. To co powiedziała jest ciężkim przewinieniem. Ale jeszcze większym jest chyba jej zgoda na zmarnowanie życia sobie i swoich dzieci. Przyjęłaby islam i wszyscy byliby zadowoleni.

Informacje ogólne

Wysłany: Pon Paź 31, 2011 11:08 pm   

No, ale być może ta petycja coś zmieni. Skąd wiesz, że nie wezmą tego pod uwagę? Mimo, że wszystko wskazuje tobie inaczej i wg Ciebie ma bardzo małe szanse, ale prawdą jest, że ma.

Informacje ogólne

Wysłany: Pon Paź 31, 2011 11:14 pm   

Ale dlaczego uważasz, że akurat taka petycja jest słusznym postępowaniem? Może mają rację?

Informacje ogólne

Wysłany: Pon Paź 31, 2011 11:16 pm   

sobol ona też walczy o swoje prawa człowieka.
Zreszta dla mnie ta dyskusja nie ma sensu, bo każdy przecież ma swoje zdanie i tak będziemy to ciągnąc w nieskończoność, każdy każdego przekonując do swoich racji...
Kto chce to się podpisze, kto nie chce się nie podpisze, proste:) .

Informacje ogólne

Wysłany: Pon Paź 31, 2011 11:21 pm   

No przecież ma prawo ginąć za wiarę.

Informacje ogólne

Wysłany: Pon Paź 31, 2011 11:30 pm   

KriPer - po prostu myślałem, że jakoś nas przekonasz, żeby to zrobić zamiast się poddawać.
Ale jeżeli nie ma argumentów, to trudno oczekiwać, żeby ktoś poparł sprawę.

Zupełnie nie rozumiem porównania do Polski.

Informacje ogólne

Wysłany: Wto Lis 01, 2011 8:28 am   

A ja tam podpisywanie petycji w internecie rozumiem.

Można iść pomóc bezdomnym na dworcu, można iść do hispicjum, ale to wymaga ruszenia dupy.
A tak - podpisuje petycję, by uwolnić jakąś anonimową babę która sama chce umrzeć i mam poczucie, że świat staje się lepszy.

Informacje ogólne

Wysłany: Wto Lis 01, 2011 10:33 am   

Panowie z "Polską", chodziło mi o to, że posługując się tokiem rozumowania bul_iona to analogicznie przyszło mi na myśl, że Polacy mieli wyjście,bo kiedy byli atakowani to prawdopodobnie czekała ich śmierć, więc mogliby się poddać, dzieki temu przezyć, a skoro maja wyjście, aby przeżyć to po co im pomagać, jak oni sami nie chcą swojej pomocy, bo wolą zginąć(tak własnie wygladaja te argumenty). A jezeli chodzi o to, że Polacy walczyli o swoje prawa, to ona właśnie walczy o swoje prawa człowieka.
Pozdrawiam

Informacje ogólne

Wysłany: Wto Lis 01, 2011 12:17 pm   

A kto te prawa ustala?

Informacje ogólne

Wysłany: Wto Lis 01, 2011 1:42 pm   

Ale dokladnie tak bylo. Nikt nie walczyl o prawa Polakow, dopoki oni sami nie zaczeli.

przekonaj pakolow, by przeztrzegali praw czlowieka. zycze powodzenia. u nich prawo panstwa, to prawo religii. Tak jak u nas zakazana jest poligamia, tam u nich obrazanie mahometa.

Informacje ogólne

Wysłany: Wto Lis 01, 2011 3:34 pm   

Jeżeli dla kogoś ważniejsza jest wiara a nie życie własnej rodziny, to ja takiego kogoś nazywam bardzo brzydko i nie mam zamiaru pomagać.

KriPer napisał/a:
odważnej chrześcijanki

w tym wypadku odwaga == głupota

Frasobliwy Wymiatacz

Informacje ogólne

Wysłany: Wto Lis 01, 2011 4:02 pm   

Jest w was wiele sprzecznosci,
Z jednej strony chcecie wolnosci dla jednostki, poszanowania jej praw
z drugiej kiedy osoba jest przesladowana za swoje poglady ( i grozi jej smierc z tego powodu)
to umywacie rece.

Fakt: Machomet nie umarl za grzechy swita, ot sobie zwyczajnie zmarl. :)

argument z obrazaniem Machometa jest porazka
Skazana jest kobieta, a jak wiadomo w kraju arabskim kobieta praw nie ma.
Dodatkowo jest chrzescijanka, a chrzescijanie w kraju arabskim praw nie maja.

Rownie dobrze mogli by ja wrzucic do wody i sprawdzic czy plywa,
jesli plyta to nalezy ja spalic, jesli się utopila to znaczy ze byla niewinna.

Informacje ogólne

Wysłany: Wto Lis 01, 2011 10:26 pm   

Biale_konie w petycji nie chodzi o walkę o prawa człowieka w Pakistanie. To petycja by uwolnic jedna kobietę skazaną na śmierć.
Która mogłaby uwolnić się sama bez żadnego wysiłku. Nie musi nic specjalnego nawet robić.
Ale ona sama tego nie chce!

Nie uszczęsliwiajmy ludzi na siłę!

Odpowiedz do tematu