Poprzedni temat «» Następny temat

Autor Wiadomość

Informacje ogólne

Wysłany: Czw Lip 26, 2007 10:32 pm   

Niedawno wróciłem znad morza gdzie nabyłem z nudów kostke rubika :) Kosztowała mnie 3 zł bo to ta tandeta z chin i teraz pytanie, ile z was zajmuje się speedcubingiem (układaniem kostki na czas)? :) Ja robie to od jakiegos tygodnia i narazie mam czas 5 min.

Informacje ogólne

Wysłany: Pią Lip 27, 2007 9:14 am   

Ja mam rekord chyba 1 minuta i 7 sekund, umiem układać tylko metodą L2L (chyba tak się to nazywa). Oczywiście mowa o kostce 3^3.

Pass Factory
Informacje ogólne
Zaproszone osoby: 6

Wysłany: Pią Lip 27, 2007 10:46 am   

Mi się raz udało zejść poniżej 2 minut. Układam LBL (pewnie chodzi o to samo)
Teraz się zastanawiałem czy się Fridricha uproszczonego nie nauczyć ale za dużo zapamiętywania i nadal nie rozumiem jak te sloty w F2L znajdywać i układać.
A tak swoją drogą mamy na forum przynajmniej 2 osoby które układają w mniej niż 30s :P

http://rubiks-cube.ovh.org/polish/index.htm - kostka dla początkujących
http://www.kostkarubika.eu/ - bardzo dużo o kostce i metod wiele
http://www.cubezone.be/oll.html - OLL
http://speedcubing.com/fi...ermutation.html - PLL

Informacje ogólne
Pomogła: 3 razy

Wysłany: Pią Lip 27, 2007 7:50 pm   

hehe, moje niedoczekanie!
kuglarze zajmuja się kostka rubika, a jak bylam ostatnio na mistrzostwach Polski we Wrcolawiu to się okazalo ze część speedcuberow potrafi zonglowac, co poniektorzy calkiem niezle :-)
moj rekord to 23 sekundy i nie pamietam ile setnych
zycze powodzenia i zawitajcie na forum
www.forum.speedcubing.com.pl
p.s. ta druga osoba o ktorej wspominal Milten to pisala tutaj o tym :-)

Imperator

Informacje ogólne

Wysłany: Pon Lip 30, 2007 11:42 pm   

Pół Warszawy zjeździłem i w żadnym zabawkowym kostki nawet nie maja :/

Informacje ogólne

Wysłany: Wto Lip 31, 2007 10:24 am   

W 'smyku' maja calkiem niezle kostki (Gato) za 5zl, wystarczy nasmarowac i smiga jak marzenie.

uiek
[Usunięty]
Informacje ogólne

Wysłany: Wto Lip 31, 2007 2:17 pm   

Ex - www.gryplanszowe.pl - masz w ofercie oryginalną węgierską kostkę Rubika, a nie chińskie (czy inne) podróbki ;)

EDIT:
W stolycy przy Al. Jerozolimskich w znanym centrum Blue City, na parterze jest sklep Graal, który ma w swojej ofercie oryginalne węgierskie kostki.
Ostatnio zmieniony przez uiek Wto Lip 31, 2007 2:25 pm, w całości zmieniany 1 raz  

Informacje ogólne

Wysłany: Wto Lip 31, 2007 2:21 pm   

A jak jednak będziesz szukał zwykłej kostki to ja osobiscie znalazłem w Kiosku :) I to nawet niexły był wybór bo były i takie zwykłe 3x3x3 ale tez małe bryloczki 3x3x3 ;P

Imperator

Informacje ogólne

Wysłany: Wto Lip 31, 2007 2:36 pm   

uiek, dzieki wielkie :D

Informacje ogólne

Wysłany: Wto Lip 31, 2007 3:55 pm   

tu jest tez kostka RC, rownie dobra, a tansza http://www.twojelamiglowk...-3x3x3-p-2.html

Informacje ogólne

Wysłany: Sro Sie 01, 2007 3:06 pm   

Ja to już pewnie koło 4 miesięcy się bawię kostką. Najlepszy czas 29s z kawałkiem (kiedys miałem 25s, ale to się nie liczy, bo było fartowne ułożenie ;) ). Próbował juz ktoś żonglować i układać? :D

Informacje ogólne

Wysłany: Sro Sie 01, 2007 3:11 pm   

Gumik napisał/a:
Próbował juz ktoś żonglować i układać?

Ja próbowałem po naszej rozmowie ;) Rozawliła mi się ta kostka :)

Informacje ogólne

Wysłany: Sro Sie 08, 2007 9:47 pm   

mam pytanie odnosnie ukladania 2 warstwy:
zakladajac ze chce się nauczyc metody Freidrich, czy metoda typu Sloty jest szybsza niz metoda typu najpierw cala dolna warstwa pozniej brakujace krawedzie? poki co rekrod mam 2:15 (tydzien ukladania, bez zadnych skomplikowanych algow)

Informacje ogólne

Wysłany: Pią Sie 10, 2007 9:21 am   

Tak! Metoda typu sloty jest duuuużo szybsza. Na początku może wydawać się piekielnie niepraktyczna, ale po kilku tygodniach układasz już intuicyjnie (:

Imperator

Informacje ogólne

Wysłany: Pią Sie 17, 2007 2:03 pm   

Ja za to bawię się od wczoraj i mam pewien problem - jak robie lbl, mam juz ulozone dwie warstwy, cala gore trzeciej warstwy i pozostaje mi tylko zorientowanie (obrocenie) rogów, to cos mi się sypie, cala kostka w chaos i dupa, zabawa od nowa... w kursie z ktorego korzystam jest napisane, ze bedzie chaos, ale ze z tego chaosu się powroci... a u mnie nic.

Konkretnie chodzi mi o tą stronę:

http://www.aries.com.pl/grzegorzj/kostka/09.html

i etap 7.

jakieś rady wskazówki, anything? :/

Informacje ogólne

Wysłany: Pią Sie 17, 2007 2:44 pm   

oj ten kurs jest bardzo dzwiny. nie rozumiem po co nazywaja sciany numerami. zwykle się to robi literkami...
podejrzewam, ze nie wychodzi Ci dlatego, ze po zorientowaniu jednego rogu nie robisz obrotu górną scianką, tylko bierzesz się za orientowanie nastepnego rogu w tym miejscu, w ktorym się znajduje w danej chwili. czyz nie tak?
a powinno to byc tak: Układasz na zasadzie: ułożysz jeden róg-> ruszasz górną ścianką tak, by następna kostka do układania znalazła się na miejscu tej, którą przed chwilą układałeś-> układasz ten róg-> by ułożyć kolejny znowu ruszasz tą górną by następny, niezłożony róg był na miejscu tym, gdzie poprzednie dwa rogi układałeś itd.
no albo jest jeszcze inna opcja. moze byc tak, ze zle zauwazasz kiedy ruch jest z primem a kiedy bez. na poczatku zawsze ma się z tym problemy. ale wtedy nalezy tylko spojrzec na daną ściankę, i pomyslec kiedy idzie zgodnie, a kiedy przeciwnie z ruchem wskazowek zegara.I łatwo zauważyć , że R i L idą w inną stronę. Tzn. jeśli mam przed sobą kostkę i prawą ściankę ( R ) przekręcę zgodnie ze wskazówkami, to ta ścianka, która była na przedzie będzie ścianką, która jest u góry. A Jeśli L (lewą) ściankę przekręcę zgodnie ze wskazówkami to ta ścianka, która była na przedzie będzie ścianką, która jest na dole. Widzisz różnicę? Więc na początku, by sprawdzić, który jest zgodny, który przeciwny, zobacz na kostkę z odpowiedniej strony, spójrz na tą ściankę , zobacz jak masz obrócić, ułóż kostkę w poprzednim ułożeniu i dopiero ruszaj.
mam nadzieje ze teraz się uda :yes:
pozdrawiam, Klaudia :-)
p.s. aha, i jeszcze ten numer 5 mówią oni ze to jest scianka 'czołowa', na rysunku chodzi im o tą z lewej strony. ciezko jest zrozumiec.. ja bym np. pomyslala ze to chodzi o tą po prawej. moze to CIe zmylilo. 5 to ta po lewej na rysunku!

Imperator

Informacje ogólne

Wysłany: Pią Sie 17, 2007 4:19 pm   

Ok juz niewazne ulozylem zrozumialem swoj blad :D jupiii :D

Informacje ogólne

Wysłany: Nie Sty 06, 2008 1:45 pm   

jakby ktos byl zainteresowany, to tu jest filmik
http://www.tv.polwysep.pl/realizacje.php
wystarczy nacisnac Magiczna kostka
gdzie opowiadamy o speedcubingu :-)

[ Dodano: Nie Sty 06, 2008 1:25 am ]
czolem kuglarze :-D
chcialam wszystkich poinformowac ze na dniach odbeda się pomorskie mistrzostwa w ukladaniu kostki rubika w Gdańsku 24 lutego
tutaj jest wiecej informacji na ten temat i rejestracja
http://gdanskopen.speedcubing.com.pl/
nie przerazajcie się ze wolno ukladacie, bo kazdy moze zastartowac, z obojetnie z jakimi czasami. chodzi o to by się dobrze bawic, poznac nowe osoby etc. wiec zapraszam do zapisania się:):)
pozdrawiam, Klaudia

...
Informacje ogólne

Wysłany: Pią Lis 21, 2008 4:32 pm   

jeśli chodzi o speedcubing to ja układam od stycznia , mój rekord w normalnej kostce to 14.66s a średnia 21.50s . przez kostkę poznałem JohnnM'a na jednym ze spotkań w Wawie i Klaudie też na ostatnich zawodach w poznaniu
mój najlepszy filmik nagrany to http://pl.youtube.com/watch?v=mZdlzQ8AQ24
pozdro

Informacje ogólne

Wysłany: Pią Lis 21, 2008 6:02 pm   

Powiedz mi jak to z wami jest? Każde rozłożenie ułożysz w tyle sec? Przecież to nie możliwe :D

Odpowiedz do tematu