hula DIY

Hooping, hula hop, hulanie...
Alemaz8
..
Posty: 14
Rejestracja: sob sie 03, 2013 5:47 pm
Lokalizacja: Dolnośląskie

hula DIY

Post autor: Alemaz8 »

Witam, witam...
mam pytanie moje drogie hooperki jaki materiał polecacie na zrobienie własnego hula hoopa (jakie rurki) i czym go owijacie?
Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi ;)
Touri
**
Posty: 26
Rejestracja: pn lis 29, 2010 5:09 pm
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Touri »

Przez dłuższy czas używano rur PE (do wody), średnica bodajże 25 albo 18 mm. Na pierwsze hula uważam, że są niezłe, bo dość dużo ważą.

Oklejać możesz taśmami izolacyjnymi, ale są raczej mało odporne na uszkodzenia mechaniczne, owijać materiałami (polecam impregnowane - jeśli się ubrudzą, przejedziesz mokrą ścierką i gotowe), folią samoprzylepną i wszystkim, co ładnie wygląda i daje się owinąć :-) ... Pamiętaj tylko, że owijka sama w sobie też może trochę ważyć. Izolka może nie tak dużo, ale np. materiały to już inna sprawa.

Od pewnego czasu popularne są tzw. polypro (polipropylenowe). Są na tyle ładne, że raczej nie ma powodu czymkolwiek je obklejać, ewen. jakąś taśmą od środka, żeby polepszyć przyczepność, np. taśmą bawełnianą, plastrem angielskim, uszczelką do okien, taśmą do uszczelniania desek rozdzielczych w samochodach... Opcji jest wiele.

W ogóle to najlepiej się przejdź na spacer do Castoramy, Leroy Merlin czy innego budowlanego i tam pooglądaj co mają i co Tobie najbardziej podpasuje.
Mikarin
*
Posty: 22
Rejestracja: wt wrz 10, 2013 11:23 pm
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Mikarin »

Polecam Castoramę i tam - najtańszy wąż ogrodowy, czarny, kosztuje grosze (a potrzebujesz go od 2,5 do 3 w zależności od pożądanej średnicy), do tego przedłużka do zraszacza ogrodowego - działa na zasadzie elementu, który możesz wepchnąć do rurki w miejscu złączenia, żeby po oklejeniu w miejscu łączenia utrzymała kształt. Szukaj tych złączek w przedziale 1 zł / 3 zł, końcówkę zraszaczową trzeba odciąć nożem. To tego szpulka izolacyjnej za 1,99 zł sztuka i zamkniesz się w góra 15 zł. I gotowe. Do nauki i hulania w domu w sam raz.
saqlain1122
Posty: 1
Rejestracja: pn wrz 08, 2014 9:49 am
Lokalizacja: gtfr

SM

Post autor: saqlain1122 »

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi ;)
ODPOWIEDZ