Strona 1 z 1

[2018.07.21] VI Festiwal Ognia w Łódzkiej Manufakturze

: śr cze 27, 2018 4:00 am
autor: Audra
Cześć! :papa2:

21 lipca tego roku plaża w łódzkiej Manufakturze znów rozpali serca publiczności za sprawą szóstej edycji Festiwalu Ognia!

Artystom zapewniamy gwarantowane wynagrodzenie (festiwal ma formę widowiska, nie konkursu), zwrot kosztów dojazdu oraz nocleg w hostelu (w razie potrzeby; liczba miejsc ograniczona).

Profesjonalne grupy i solistów zainteresowanych zaprezentowaniem swoich show zapraszamy do kontaktu poprzez e-mail: audra.show@wp.pl
w tytule wpisując: "Festiwal ognia / Nazwa grupy / Miejscowość"

W mailu proszę koniecznie zawrzeć następujące informacje:
1. Nazwa grupy/Imię i nazwisko solisty (ew. pseudonim)
2. Miejsce zamieszkania
3. Krótki opis grupy/solisty (kilka zdań), wyróżnienia, nagrody
4. Liczba osób na scenie (dot. grup) i ew. technicznych
5. Link do strony internetowej/filmiku promo/zdjęć/fan-page'a itp.
6. Czas trwania pokazu
7. Sprzęt, który zostanie użyty w trakcie pokazu (także pirotechnika)
8. Klimat pokazu, krótki opis
9. Proponowane wynagrodzenie i forma rozliczenia (faktura z vat/f. bez vat/umowa-zlecenie)
10. Czy potrzebny będzie nocleg
11. Imię i nazwisko oraz numer komórkowy osoby do kontaktu

Jeżeli macie do zaoferowania więcej niż 1 rodzaj pokazu, prosimy o ofertę każdego z nich.
Nawiążemy współpracę z wybranymi artystami (2-3 grupy i kilkoro solistów).
Soliści rzecz jasna mogą być jednocześnie członkami występujących grup.

Cała plaża ma wymiary ok. 34x44 metry, większość jej powierzchni zostanie wydzielona jako miejsce do pokazów. Dla części publiczności postawione zostaną trybuny. Pozostali będą mogli oglądać pokaz bezpośrednio z otoczenia plaży oraz na wielkim telebimie.

Gorąco zachęcamy do przesyłania zgłoszeń i przybywania na miejsce festiwalu w dniu imprezy. :yes:
W razie pytań proszę pisać na audra.show@wp.pl.
Więcej informacji wkrótce!

Pozdrowienia :)

[ Dodano: Pią Lip 20, 2018 1:12 am ]
Do wszystkich zainteresowanych - aktualizacja:

Po raz szósty Festiwal Ognia zawita na plażę w Manufakturze. W sobotę 21 lipca, po zachodzie słońca, sztukę fireshow zaprezentują cztery grupy z różnych zakątków Polski. Każdy występ stanowić będzie inną odsłonę tańca z ogniem. Różnorodność uzyskana zostanie m.in. za sprawą autorskich rekwizytów, indywidualnie szytych strojów, dzięki muzyce w odrębnych klimatach i efektom pirotechnicznym w pełnym przekroju. Całe widowisko potrwa dwie godziny, od 21:00 do 23:00.

Festiwal otworzy Teatr Jednej Miny z Krakowa, animując publiczność postacią szczudlarza. Następnie grupa zabierze nas w bajkową podróż u boku Vivi – małej dziewczynki, która wprost ze swojego podwórka znalazła się w niezwykłym świecie ognia. Przygodę Vivi i żonglerskie umiejętności aktorów ubarwią m.in. kolorowe projekcje, <a href="http://kuglarstwo.pl/sklep/index.php?d=szukaj&producent=30">bańki mydlane</a>, lasery i obłoki dymu. Takiego show nie można przegapić!

Po wizycie w innym wymiarze Bractwo Ognia „Spaleni” z Rybnika przeniesie widzów wprost do fabryki. Czy pośród schematycznych, powtarzanych synchronicznie ruchów znajdzie się miejsce na indywidualne szaleństwo? Wiedząc, że możemy spodziewać się uwielbianego przez publiczność plucia ogniem oraz zobaczyć w akcji deszcz iskier ze „spawarki” w akompaniamencie radiowych hitów, na pewno nie będziemy się nudzić!

Kolejny przystanek – Miami nocą! Wizytę w szalonych latach 80. zapewni grupa Maori z Ciechanowa. Wojny gangów, szybkie auta, neony, kolorowe wybuchy, tygrysy…? Które z tych elementów zobaczymy w akcji? Maori radzi: „Zapnijcie pasy. To będzie jazda bez trzymanki. Prawdziwy roller coaster emocji!” Niewątpliwie, ponieważ grupa przedstawi popis swoich umiejętności w aż ośmioosobowym składzie!

Na spragnionych wrażeń czekać będzie ostatni spektakl: „Magia Ognia” w wykonaniu grupy AzisLight nagradzanej na konkursach fireshow aż 13-krotnie, której członkowie mieszkają w Katowicach, Wrocławiu i Dąbrowie Górniczej.Jeżeli nie widzieliście płonących sukni, hipnotyzujących kijów o trzech końcach, ognistych, wirujących kwadratów oraz uwielbiacie zdumiewającą pirotechnikę estradową – koniecznie przyjdźcie i dajcie się zaczarować!

Harmonogram imprezy:

21:00 - 21:10 - Rozpoczęcie festiwalu, animacje ze szczudlarzem
21:10 - 21:28 - Teatr Jednej Miny (Kraków)
21:40 - 21:55 - Bractwo Ognia "Spaleni" (Rybnik)
22:10 - 22:25 - Maori (Ciechanów)
22:40 - 22:57 - AzisLight (Dąbrowa Górnicza, Katowice, Wrocław)
22:57 - 23:00 - Podsumowanie, zakończenie festiwalu